Miniatury

Miniatury (plugins, scripts, dodatkové prográmky) jsou programy přidané k FRAMu a nabízené FRAMem jiným způsobem než programy standardní výbavy FRAMu. Jde o programy (služby), které jsou pro některé uživatele FRAMu velmi cenné, avšak pro ostatní mohou být nezajímavé a jejich zabudování do FRAMu by FRAM z pohledu ostatních uživatelů zbytečně "nafukovalo" a znepřehledňovalo.

Volte nabídku FRAMu "Servis-Miniatury", dostanete zhruba tabulku (obsah tabulky se různí)
Miniatury FRAM

Tlačítkem Spustit funkci spustíte program z nastaveného řádku.

Přidávání nových miniatur

Správce (dodavatel) FRAMu zašle mailem v příloze nebo zveřejní na webu (viz dále nabídka miniatur) přídavný program (miniaturu). Stáhněte si ji (jde zpravidla o ZIP soubor) třeba do složky DOKUMENTY, kde ji rozbalte. Rozbalením se vytvoří dva stejnojmenné soubory, DBF a FPT (je třeba, aby oba byly spolu v jedné složce).

Například ze souboru DELZAK.ZIP dostanete po rozbalení DELZAK.DBF a DELZAK.FPT. Obdobně ze souboru VLOZFA.ZIP dostanete po rozbalení VLOZFA.DBF a VLOZFA.FPT.

Pak tlačítkem Přidat funkci vyvolejte okno "Vyberte soubor s novými funkcemi", kde vyberte soubor DBF (např. výše uvedený DELZAK.DBF). V mřížce Přehled funkcí formuláře Miniatury se ihned objeví nový řádek. V případě DELZAK.DBF bude přidán řádek s názvem "Rušení zakázek v číselníku zakázek".

Nabídka miniatur

Miniatury vznikají dle specifických přání uživatelů FRAMu. Níže jsou uvedeny jen některé miniatury (jsou zazipovány):
Aktualizace: 31.1.2022.